Lider CUP 2016 - Podsumowanie

W sobotę 12.03.2016 nasz klub, dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich rodziców naszych najmłodszych zawodników, zorganizował turniej rocznika 2008. W turnieju udział wzięło w sumie osiem drużyn, które podzielonych zostało na dwie grupy. W grupie „A” znalazły się: Błękitni Wejherowo II, Pogoń Lębork I, Lider Dębogórze, Dragon Bojano II, zaś w grupie „B”: Błękitni Wejherowo I, Pogoń Lębork II, King Oskar Huzar Choczewo oraz Dragon Bojano I. Nasi chłopcy w pierwszym swoim meczu, z drużyną Dragon Bojano II grali bardzo nerwowo. Trener Andrzej Zawadzki, który miał do 11 zawodników (zabrakło tylko Grzesia, który w domu dochodzi do siebie po przebytej nie dawno operacji, życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia), co parę minut dokonywał zmian, jednocześnie tłumaczył swoim podopiecznym jak mają rozgrywać swoje akcję. Mimo dużej przewagi gospodarzy, mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem naszej ekipy 1-0. W drugim spotkaniu, gra wyglądała już znacznie lepiej i mogliśmy oglądać wiele ofensywnych akcji w wykonaniu naszych chłopców. Po końcowym gwizdku na tablicy widniał wynik 8-0. W ostatnim spotkaniu grupowym „pomarańczowi” zagrali z drugą drużyną Błękitnych i już po 15 sekundach przegrywali 0-1. Trener Andrzej kilkoma swoimi uwagami i wskazówkami, tchnął w naszą drużynę wolę walki i gra w naszym wykonaniu, zdecydowanie lepiej zaczęła wyglądać. Po kilku minutach wyrównaliśmy, a za moment nasi zawodnicy objęli prowadzenie, którego już do końca spotkania nie wypuścili z rąk. Mecz zakończył się wynikiem 5-1 i awansem do następnej rundy z pierwszego miejsca. Grupę „B” bez straty punktu wygrała drużyna Dragon Bojano, przed Błękitnymi Wejherowo I oraz drużynami z Choczewa i Lęborka. Do dyspozycji kibiców, trenerów jak i wszystkich zawodników, był też sklepik, w którym można było zakupić kawę, herbatę, napoje oraz zjeść pyszne ciasta przygotowane przez rodziców naszych zawodników. Na ciepło były serwowane tosty. W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować panią Joli, Małgosi i Asi, które przez cały czas trwania turnieju miały piecze nad stoiskiem gastronomicznym. W ¼ finału Lider zagrał z Pogonią Lębork II i od samego początku miał zdecydowaną przewagę, czego dowodem był końcowy wynik 9-1. W półfinale przyszło zmierzyć się z zaprzyjaźnioną z nami drużyną z Wejherowa i po bardzo dobrym spotkaniu odnieśliśmy kolejne zwycięstwo, tym razem 3-1. W finale zmierzyliśmy się z ekipą Dragona Bojano. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, co chwila raz jedna raz druga drużyna atakowała bramkę rywali. Prowadzenie po strzale Macieja objęli „pomarańczowi”, ale wynik do końca spotkania był sprawą otwartą. Na dwie minuty przed końcem, rywale wyrównali. Po 10 minutach mecz zakończył się wynikiem 1-1 i sędzia zawodów zarządził rzuty karne. Pierwszy do piłki podszedł zawodnik z Bojana, ale nasz bramkarz Szymon świetnie wyczuł intencję strzelającego i obronił jego strzał. Niestety Maćka strzał został również obroniony. W drugiej serii tym razem zawodnik Dragona już się nie pomylił, zaś Kondzio trafił piłką w słupek. W ostatniej kolejce przyjezdni z Bojano przypieczętowali swój triumf i po raz drugi pokonali naszego bramkarza i wygrali mecz w rzutach karnych 2-0. W meczu o III miejsce druga drużyna Dragon Bojana, wygrała 3-1 z Błękitnymi Wejherowo I. Kolejne miejsca w turnieju zajęły: piąte Błękitni Wejherowo II, szóste pogoń Lębork I, siódme Huzar Choczewo i ósme Pogoń Lębork II. Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny dostały pamiątkowe dyplomy ze swoim zdjęciem, zawodnicy z miejsc 4-8 otrzymali pamiątkowe medale, a drużyny z miejsc 1-3 zdobyli puchary oraz brązowe, srebrne i złote medale. W turnieju tym zostali wyróżnieni dwaj zawodnicy: Konrad Karaś (Lider Dębogórze) oraz Mikołaj Wizimiński (Dragon Bojano), którzy dostali drobne upominki od organizatorów. Na koniec wszyscy zawodnicy ustawili się do wspólnego grupowego zdjęcia. Po zakończeniu turnieju, nasi zawodnicy odśpiewali gromkie „sto lat” dla dzisiejszego solenizanta. W Dniu dzisiejszym swoje ósme urodziny obchodził Alan, który poczęstował wszystkich swoich kolegów pysznym tortem w kształcie boiska do piłki nożnej. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Dyrekcji Szkoły w Dębogórzu za możliwość zorganizowania zawodów na Sali gimnastycznej. Podziękowania również składamy dla p. Hani za pomoc w posprzątaniu sali po zawodach. Dziękujemy również sędziemu za sędziowanie oraz Jakubowi ze starszej drużyny, który w dniu dzisiejszym pełnił rolę sędziego stolikowego i cały czas czuwał nad poprawnością wpisywanych wyników. Na zakończenie chcielibyśmy podziękować trenerowi Andrzejowi Zawadzkiemu, za determinację i oddanie się w trenowanie młodych piłkarzy, którzy z dnia na dzień co raz lepiej radzą sobie z piłką, przy czym świetnie się bawią i czerpią z tego dużą radość. W naszej drużynie dzisiaj zagrali: Szymon Kołodziejski, Konrad Karaś, Maciej Kowalski, Alan Schroeder, Antoni Wójcikowski, Olek Graczyk, Michał Kaleta, Filip Marek, Jasiu Denc, Jakub Łuczka oraz Tymon Borowicz. (http://liderdebogorze2008.futbolowo.pl)