V Dębogórski Festyn Rodzinny - Relacja z imprezy

W dniu 13 czerwca 2015 odbył się V festyn rodzinny „Na Sportowo”. Od wczesnych godzin porannych swoje umiejętności artystyczne prezentowali uczniowie ZSP w Dębogórzu. W tym samym czasie Prezes UKS-u „Lider Dębogórze” pan Mariusz Wiński rozpoczął pierwszy turniej w tym dniu, podczas którego dziewczęta urodzone w latach 2004/2005 mogły zaprezentować swoje umiejętności siatkarskie w kategorii „dwójek” . Do turnieju zgłosiło się 18 zespołów, które zostały podzielone na grupy. Od godziny 10:00 na boisku można było obejrzeć turniej piłki nożnej chłopców urodzonych w latach 2004/2005. Przysporzył on kibicom wiele emocji. Od godziny 13:00 w rozgrywkach „czwórek” brały udział dziewczęta z klas VI. Na zakończenie odbyły się rozgrywki „młodziczek” -  turniej zakończył się o godzinie 20:00. Na boisku, po rozgrywkach rocznika 2004/2005, odbył się turniej dla najmłodszych piłkarzy naszego UKS-u. Chłopcy zostali podzieleni na cztery drużyny i rozgrywali mecze systemem każdy z każdym. Po zakończonych rozgrywkach każdy zawodnik i zawodniczka otrzymała piękny medal za udział w turnieju a najlepsze zespoły puchary ufundowane przez Firmę Celstan z Kosakowa. Po niesamowitych emocjach podczas tego turnieju swoje umiejętności mogli zaprezentować rodzice rozgrywając mecz pomiędzy kawalerami. Wszystkie rozgrywki w tym dniu przebiegły bardzo sprawnie i bez jakichkolwiek zakłóceń. Nad zdrowiem wszystkich zawodników i zawodniczek czuwali ratownicy medyczni a nad bezpieczeństwem podczas Festynu ochroniarze z Firmy Fortis Securyty.

Podczas Festynu wszystkim uczestnikom towarzyszyła piękna bezchmurna pogoda. Każdy kto był z nami w tym dniu mógł skosztować pysznych wyrobów kulinarnych przygotowanych przez rodziców. Oprócz rozgrywek siatkarskich i piłkarskich można było również wziąć udział w grach i zabawach rekreacyjnych przygotowanych przez organizatorów. Dla najmłodszych były dostępne bezpłatnie inne atrakcje m.in. Dmuchane zamki i zjeżdżalnie oraz pokaz ochotniczej straży pożarnej z Kosakowa. Wszystkie panie mogły spróbować swoich sił w pokazie Zumby.

Wyniki końcowe turniejów:

Piłka siatkowa – „Dwójki”

1. UKS Morena Miastko IV
  2. UKS Lider Dębogórze I
  3. Energa Gedania Gdańsk
  4. AMPS Kołobrzeg

„Czwórki”

1. APS Rumia
  2. UKS Lider Dębogórze
  3. UKS Zatoka Puck I
  4. UKS Zatoka Puck II

Młodziczki

1. UKS Morena Miastko
  2. ZS nr 11 Gdynia
  3. UKS Lider Dębogórze
  4. UKS Zatoka Puck

Piłka nożna – R/2004-2005

1. SKS Bałtyk Gdynia
  2. UKS Mosty
  3. UKS Lider Dębogórze
  4. Jedynka Reda
  5. Jedynka Reda II

Uczniowski Klub Sportowy Lider Dębogórze serdecznie dziękuje Sponsorowi – Firmie Celstan za ufundowanie medali i pucharów na potrzeby turnieju oraz Panu Zbyszkowi Kamińskiemu za ufundowanie nagród dla dziewcząt w kat. „dwójek”. Dziękujemy Firmie Fortis Securyty która czuwała nad bezpieczeństwem podczas Festynu.

Podziękowania należą się również wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji imprezy – Mamom za upieczenie ciasta i pomoc w prowadzeniu bufetu. Dziękujemy Straży Pożarnej w Kosakowie oraz Referatowi Kultury i Sportu za wsparcie podczas organizacji imprezy. Serdeczne podziękowania również Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębogórzu za współorganizację imprezy i udostępnienie kompleksu sportowego. Festyn został zorganizowany przy wsparciu Urzędu Gminy Kosakowo.