Podsumowanie Wojewódzkiej Ligi Piłki Siatkowej w Kategorii Młodziczek

W październiku 2014 r. zespół UKS Lider Dębogórze rozpoczął pierwszą przygodę w ramach Wojewódzkiej Ligi Piłki Siatkowej organizowanej przez Pomorski Związek Piłki Siatkowej w Gdańsku. Jako Klub do rozgrywek w przeciągu całej rundy zgłosiliśmy 20 zawodniczek. Pierwszy turniej odbył się Rumii i pomimo wielkich obaw dziewczęta zajęły zasłużone II miejsce. Był to turniej eliminacyjny dzięki czemu udało nam się trafić do II ligi rozgrywek wojewódzkich. W rundzie zasadniczej nie było już tak kolorowo ponieważ przyszło nam grać z wieloma znakomitymi i znanymi drużynami z terenu województwa pomorskiego. Mimo kilku porażek w następnych turniejach można śmiało powiedzieć, że udział w rozgrywkach przyniósł całemu zespołowi ogrom satysfakcji i cennego doświadczenia. UKS Lider Dębogórze w ostatecznym rankingu zajął 14 miejsce w rozgrywkach Młodziczek więc można ten debiut zaliczyć do udanych a wyniki uznać jako satysfakcjonujące. Na uznanie zasługuje cały zespół Lider wraz z trenerami i rodzicami, którzy aktywnie włączyli się w kibicowanie naszym siatkarkom we wszystkich meczach.

Gratulujemy naszemu zaprzyjaźnionemu klubowi APS Rumia zdobycia mistrzostwa Polski Młodziczek, z którymi również przyszło nam się zmierzyć w pierwszych meczach eliminacyjnych.

Z niecierpliwością czekamy na udział naszego zespołu Młodziczek i miejmy nadzieję Kadetek w przyszłym sezonie rozgrywkowym.

Powiązana galeria: