Młodziczki UKS Lider Dębogórze na XVII Ogólnopolskim Turnieju w Miastku

W dniach 15-17 maja 2015 r. siatkarki z Dębogórza wzięły udział w kolejnej rywalizacji turniejowej, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy ,,MORENA” Miastko i Burmistrz Miastka.

Do zawodów przystąpiło ponad 100 zawodniczek z terenu całej Polski m.in. brązowe medalistki mistrzostw Polski Młodziczek Legionowa Legionowo. Turniej odbywał się na dwóch salach sportowych. Jedna grupa rywalizowała w hali OSiR w Miastku, a grupa druga rywalizowała na Sali sportowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy. Turniej podzielony był na dwie grupy po pięć zespołów. System gier każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Cały Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Zawodniczki z naszego UKS-u trafiły do tzw. grupy śmierci przegrywając wszystkie swoje spotkania z zespołami z Legionowa, Miastka, Pomiechówka I i Pucka. Pomimo przegranych meczy zawodniczki w bardzo osłabionym składzie nawiązały walkę z tymi zespołami godnie reprezentując barw naszego klubu. Dla trenera Mariusza Wińskiego był to sprawdzian umiejętności zawodniczek w nowym ustawieniu i miał charakter treningowy. Dziewczęta zagrały bardzo dobre spotkania pilnując nowego ustawienia dzięki czemu w ostatnim meczu oddało się wygrać z zespołem z Pomiechówka. Wszystkie drużyny otrzymały puchary z rąk Burmistrza Romana Ramiona. Trzy pierwsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Basara. Przed naszymi zawodniczkami ostatni turniej podczas Festynu, który odbędzie się w Dębogórzu w dniu 13 czerwca 2015 r, na który serdecznie zapraszamy.

Kolejność końcowa:

1 miejsce – Legionowo